PSP Like'it
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

PSP Like'it


 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 [Homebrew]OneManga PSP Client v0.2

In jos 
AutorMesaj
angel
Admin Like'it
angel


Numarul mesajelor : 53
Puncte : 352
Data de inscriere : 21/07/2009
Varsta : 30
Localizare : Focsani

[Homebrew]OneManga PSP Client v0.2 Empty
MesajSubiect: [Plugin]CXMB V3.2.1 Lite   [Homebrew]OneManga PSP Client v0.2 Icon_minitimeMar 21 Iul 2009 - 16:27

- "CXMB" este un plugin care emuleaza teme ".CTF"

Descriere:
- Din nou "CXMB" a venit cu un nou update cu bug-fix privind "freez-uri" cand dati apply la tema respectiva si s-a mai reparat un alt bug priviind schimbarea "CTF-ului" setat la XMB-ul original sony atunci cand inchideti o aplicatie homebrew.
- Rar-ul contine si un "Random.CTF" cu tema asta setata psp-ul va boota de fiecare data cu alt .CTF din folderul "PSP/THEME" de pe card.

Instalare:
- Compatibil cu 3.71m33/3.80m33/3.90m33/4.01m33 custom firmware.
- Instalarea pluginului este aceasi.
- Se copiaza folderul "cxmb" in ROOT-ul PsP-ului si se adauga randul "ms0:/cxmb/cxmb.prx" in fisierul "vsh.txt" din folderul "seplugins", daca nu aveti alte plugin-uri bagate respectiv nu aveti nici un folder creat copiati folderul "SEPLUGINS" (prezent in .rar) tot in ROOT-ul cardului.
- Se activeaza pluginu din Recovery meniu

Download from here

Note:
- Eu personal nu am intalnit acele buguri mentionate din versiunea anterioara nu stiu ce sa zic...
- Temele se schimba din psp din Settings-Themes (cu pluginu activ temele ".PTF" nu sunt vizibile daca se afla pe card)
- Inainte de aplicarea unei teme ".CTF" noi trebuie sa aveti setat XMB-ul original de la sony
Sus In jos
http://javraturbatayo.hi5.com
 
[Homebrew]OneManga PSP Client v0.2
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Program de facut filme pentru PSP
» [Game]PSP Homebrew
» Sony MemoryStick Pro Duo
» [Game]PSP Homebrew 2
» Media Create Hardware sales

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PSP Like'it :: PlayStation® Portable :: Homebrew-
Mergi direct la: