PSP Like'it
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

PSP Like'it


 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Update PSP Modat

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Iulian
Admin Like'it



Numarul mesajelor : 105
Puncte : 516
Data de inscriere : 18/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Home

Update PSP Modat Empty
MesajSubiect: Update PSP Modat   Update PSP Modat Icon_minitimeMar 21 Iul 2009 - 2:53

1.Downloadati versiunea oficiala. MAI MULTE VERSIUNI
2.Dezarhivati ce ati downloadat si veti gasi un fisier pe nume "EBOOT.PBP".Va trebui sa il redenumiti in functie de ce vresiune vreti sa bagati.
Daca vreti 3.90 m33-x va trebui sa il redenumiti "390.PBP"
Daca vreti 4.01 m33-x va trebui sa il redenumiti "401.PBP"

x=cifra (3,2,etc.)
3.Downloadati versiunea modata (custom firmware). MAI MULTE VERSIUNI
4.Dezarhivati ce ati downloadat si o sa gasiti un fisier "EBOOT.PBP" si pe acesta nu il mai redenumiti.
5.Conectati PSP la USB.Mergeti in PSP/GAME si creati un folder care sa se numeasca "UPDATE".
6.Copiati fisierul EBOOT.PBP si 390.PBP/410.PBP/500.PBP/501.PBP in folderul UPDATE de pe card (PSP/GAME/UPDATE).
7.Acum scoateti USB si va duceti unde sunt jocurile si dati X pe Update PSP Modat New-film-409 si urmati pasii.

Acest tutorial e valabil doar pentru versiuni m33!
Sus In jos
https://psp-likeit.forumgratuit.ro
Venom
User Like'it



Numarul mesajelor : 1
Puncte : 1
Data de inscriere : 16/09/2009

Update PSP Modat Empty
MesajSubiect: Re: Update PSP Modat   Update PSP Modat Icon_minitimeMier 16 Sept 2009 - 2:45

dar , am si eu o intrebare Update PSP Modat 765324

Care este diferenta dintre 5.00 GEN B ( sau 5.00 GEN A ) si 5.00 M33-6 ???
Sus In jos
Adi
User Like'it
Adi


Numarul mesajelor : 1
Puncte : 1
Data de inscriere : 07/11/2009
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Update PSP Modat Empty
MesajSubiect: Re: Update PSP Modat   Update PSP Modat Icon_minitimeSam 7 Noi 2009 - 22:42

Frate..sunt nou pe aici si am o problema cand incerc sa fac update la 5.50 GEN-D2..fac exact ce zice in tutorial...si daca am folderul PSP/GAME/UPTADE spre exemplu[ma refer cu T in loc de D] imi apare in folderul cu jocuri UPDATE-ul dar imi zice ceva de genul "You need to have 5.50 GEN-D2.Sorry]dar daca folderul e numit corect [PSP/GAME/UPDATE] imi zce la jocuri acolo..nu'mi mai apare sa fac update si'mi apare "corrupted data" .Ce as putea sa fac? Update PSP Modat 497932 ? Multumesc anticipat Update PSP Modat 201310
Sus In jos
angel
Admin Like'it
angel


Numarul mesajelor : 53
Puncte : 352
Data de inscriere : 21/07/2009
Varsta : 30
Localizare : Focsani

Update PSP Modat Empty
MesajSubiect: Re: Update PSP Modat   Update PSP Modat Icon_minitimeMier 23 Dec 2009 - 19:06

Venom a scris:
dar , am si eu o intrebare Update PSP Modat 765324

Care este diferenta dintre 5.00 GEN B ( sau 5.00 GEN A ) si 5.00 M33-6 ???

poi gen a si gen b sunt mult mai noi decat m33 si de exemplu pe gen b2 poti juca jocurile noi decriptate,iar pe gen d2 le joci fara sa le decriptezi.gen d2 se apropie de versiunea 6.00.
Sus In jos
http://javraturbatayo.hi5.com
angel
Admin Like'it
angel


Numarul mesajelor : 53
Puncte : 352
Data de inscriere : 21/07/2009
Varsta : 30
Localizare : Focsani

Update PSP Modat Empty
MesajSubiect: Re: Update PSP Modat   Update PSP Modat Icon_minitimeMier 23 Dec 2009 - 19:07

Adi a scris:
Frate..sunt nou pe aici si am o problema cand incerc sa fac update la 5.50 GEN-D2..fac exact ce zice in tutorial...si daca am folderul PSP/GAME/UPTADE spre exemplu[ma refer cu T in loc de D] imi apare in folderul cu jocuri UPDATE-ul dar imi zice ceva de genul "You need to have 5.50 GEN-D2.Sorry]dar daca folderul e numit corect [PSP/GAME/UPDATE] imi zce la jocuri acolo..nu'mi mai apare sa fac update si'mi apare "corrupted data" .Ce as putea sa fac? Update PSP Modat 497932 ? Multumesc anticipat Update PSP Modat 201310

nu stiu de ce ti se intampla asta....nu am mai intalnit asa ceva pana acum ,dar ce versiune ai acum?
Sus In jos
http://javraturbatayo.hi5.com
gamerromy
User Like'it



Numarul mesajelor : 7
Puncte : 9
Data de inscriere : 09/01/2010

Update PSP Modat Empty
MesajSubiect: problema updata la versiunea 5.00 m33   Update PSP Modat Icon_minitimeSam 9 Ian 2010 - 2:15

am si eu o problema am incercat sa fac update dela versiunea4.01 la 5.00 dar imi spune ca data is corrupted.nu imi vede fisierul.ce as putea sa fac?va rog sa-mi raspundeti .va multumesc
Sus In jos
angel
Admin Like'it
angel


Numarul mesajelor : 53
Puncte : 352
Data de inscriere : 21/07/2009
Varsta : 30
Localizare : Focsani

Update PSP Modat Empty
MesajSubiect: Re: Update PSP Modat   Update PSP Modat Icon_minitimeSam 9 Ian 2010 - 22:40

gamerromy a scris:
am si eu o problema am incercat sa fac update dela versiunea4.01 la 5.00 dar imi spune ca data is corrupted.nu imi vede fisierul.ce as putea sa fac?va rog sa-mi raspundeti .va multumesc

ai pus versiunea oficiala pe nume 500.PBP pe rootul cardului? daca da atunci in folderul PSP/GAME trebuie sa ai un alt folder pe nume UPDATE in care sa ai versiunea custom pe nume EBOOT.PBP.
Sus In jos
http://javraturbatayo.hi5.com
gamerromy
User Like'it



Numarul mesajelor : 7
Puncte : 9
Data de inscriere : 09/01/2010

Update PSP Modat Empty
MesajSubiect: pentru modarea psp   Update PSP Modat Icon_minitimeLun 11 Ian 2010 - 2:08

imi puteti spune pe pasi ce trebuie sa fac va rog frumos.nam inteles cu roootul cardului.va multumesc
Sus In jos
angel
Admin Like'it
angel


Numarul mesajelor : 53
Puncte : 352
Data de inscriere : 21/07/2009
Varsta : 30
Localizare : Focsani

Update PSP Modat Empty
MesajSubiect: Re: Update PSP Modat   Update PSP Modat Icon_minitimeLun 11 Ian 2010 - 4:26

gamerromy a scris:
imi puteti spune pe pasi ce trebuie sa fac va rog frumos.nam inteles cu roootul cardului.va multumesc

rootul cardului adica pe radacina lui ...alaturi de folderele PSP,ISO,MUSIC,PICTURE s.a.m.d.
Sus In jos
http://javraturbatayo.hi5.com
gamerromy
User Like'it



Numarul mesajelor : 7
Puncte : 9
Data de inscriere : 09/01/2010

Update PSP Modat Empty
MesajSubiect: modare psp   Update PSP Modat Icon_minitimeSam 16 Ian 2010 - 16:29

nu am reusit sa pun pe radacina cardului.nu stiu cum sa fac.imi mai puteti raspunde va rog frumos.eu am versiunea 4.01 m33 acum si as vrea sa mil modez intai cu 5.00 apoi cu ultima versiune.nu am reusit sa il fac sa mearga.dac imi puteti explica pe pasii ar fi ok.va rog sa-mi raspundeti.multumesc
Sus In jos
angel
Admin Like'it
angel


Numarul mesajelor : 53
Puncte : 352
Data de inscriere : 21/07/2009
Varsta : 30
Localizare : Focsani

Update PSP Modat Empty
MesajSubiect: Re: Update PSP Modat   Update PSP Modat Icon_minitimeDum 17 Ian 2010 - 3:47

gamerromy a scris:
nu am reusit sa pun pe radacina cardului.nu stiu cum sa fac.imi mai puteti raspunde va rog frumos.eu am versiunea 4.01 m33 acum si as vrea sa mil modez intai cu 5.00 apoi cu ultima versiune.nu am reusit sa il fac sa mearga.dac imi puteti explica pe pasii ar fi ok.va rog sa-mi raspundeti.multumesc

tot ce trebuie explicat se afla mai sus...daca nu reusesti deloc cauta me youtube "psp update 5.00 m33". Update PSP Modat 535174
Sus In jos
http://javraturbatayo.hi5.com
gamerromy
User Like'it



Numarul mesajelor : 7
Puncte : 9
Data de inscriere : 09/01/2010

Update PSP Modat Empty
MesajSubiect: Re: Update PSP Modat   Update PSP Modat Icon_minitimeDum 17 Ian 2010 - 4:58

imi spune ca fisierul e corupt.ma pune sa updatez dupa net pe psp si nu se poate conecta.nu stiu ce sa mai fac.mam uitat pe you tub dar la mine nu merge asa cum se face acolo.ma mai puetti safatui cu ceva?
va multumesc
Sus In jos
angel
Admin Like'it
angel


Numarul mesajelor : 53
Puncte : 352
Data de inscriere : 21/07/2009
Varsta : 30
Localizare : Focsani

Update PSP Modat Empty
MesajSubiect: Re: Update PSP Modat   Update PSP Modat Icon_minitimeJoi 21 Ian 2010 - 1:06

gamerromy a scris:
imi spune ca fisierul e corupt.ma pune sa updatez dupa net pe psp si nu se poate conecta.nu stiu ce sa mai fac.mam uitat pe you tub dar la mine nu merge asa cum se face acolo.ma mai puetti safatui cu ceva?
va multumesc
pai poate psp-ul tau nu e modat
Sus In jos
http://javraturbatayo.hi5.com
gamerromy
User Like'it



Numarul mesajelor : 7
Puncte : 9
Data de inscriere : 09/01/2010

Update PSP Modat Empty
MesajSubiect: Re: Update PSP Modat   Update PSP Modat Icon_minitimeJoi 21 Ian 2010 - 3:01

mi la modat cineva cu pandora.pana la versiunea 4.01 m33
as vrea sa imi modez si eu acum pana la 5.50 m33 sa pot juca si eu cele noi aparute.ma puteti ajuta cu ceva.cum sa fac va rog .multumesc.
Sus In jos
angel
Admin Like'it
angel


Numarul mesajelor : 53
Puncte : 352
Data de inscriere : 21/07/2009
Varsta : 30
Localizare : Focsani

Update PSP Modat Empty
MesajSubiect: Re: Update PSP Modat   Update PSP Modat Icon_minitimeVin 22 Ian 2010 - 2:24

gamerromy a scris:
mi la modat cineva cu pandora.pana la versiunea 4.01 m33
as vrea sa imi modez si eu acum pana la 5.50 m33 sa pot juca si eu cele noi aparute.ma puteti ajuta cu ceva.cum sa fac va rog .multumesc.
trebuie sa il aduci mai intai la 5.00 m33 si apoi la 5.50 gen a si apoi la 5.50 gen-d3.vad ca de pe forum nu intelegi asa ca te sfatuiesc sa te uiti pe youtub
Sus In jos
http://javraturbatayo.hi5.com
gamerromy
User Like'it



Numarul mesajelor : 7
Puncte : 9
Data de inscriere : 09/01/2010

Update PSP Modat Empty
MesajSubiect: Re: Update PSP Modat   Update PSP Modat Icon_minitimeVin 22 Ian 2010 - 14:00

multumesc pt raspuns.mam uitat pe you tube dar nua m reusit sa fc nimic.ba este corupt fidierul,ba nu poate sa se conecteze la internet.tot ce as vrea ar fi sami expliocati pe pasi cum tebuie adus la versiunea 5.00.pt ca nu merge .dac ma mai puteti ajuta multumesc.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Update PSP Modat Empty
MesajSubiect: Re: Update PSP Modat   Update PSP Modat Icon_minitime

Sus In jos
 
Update PSP Modat
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» God of war 3 demo
» Cum modezi un PSP Fat cu un PSP Slim modat
» Half Life 2:Episode 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PSP Like'it :: PlayStation® Portable :: Tutoriale :: Software-
Mergi direct la: